Najmłodsi graja towarzysko!

W ubiegły poniedziałek najmłodsi zawodnicy UKS Basket Regnum Bydgoszcz wybiegli na parkiet w towarzyskim meczu. Skorzystaliśmy z zaproszenia szkolnej drużyny – Międzynarodowa Szkoła Podstawowa „Sokrates”, trenera Rafała Kaczmarka.

Wielu z naszych podopiecznych miało okazję pierwszy raz zagrać w prawdziwym meczu. Te wszystkie emocje razem z nimi mogła przeżywać para naszych trenerów Justyna Pytlarczyk i Marcin Boruta.

Oboje to systemowi trenerzy IMOPKESIS University (także trener Rafał należy do systemu), a efekty tego było widać już od pierwszych minut gry… W całym meczu obie drużyny wykonały tylko około 25 kozłów! Tak to możliwe… Mecz opierał się na umiejętnościach, a dzieci liczyły sobie na wzajem przyczyny (np. udane podania, ilość zastawień, wybiegnięcia do szybkiego ataku itd…).

Nasza drużyna była złożona z dziewczynek i chłopców w rocznikach 2010-2012, którzy na co dzień trenują pod okiem naszych klubowych trenerów Seweryna i Marcina w SMOK SP 38 przy ul. Węgierskiej, a także pod okiem trenerki Justyny i Patryka Krykanta UKS Basket Regnum Bydgoszcz i Żnin.

Młodzi adepci koszykówki zasługują na ogromne brawa, zarówno nasi jak i przeciwnicy. Wynik meczu był drugoplanową sprawą, co zostało w notatnikach trenerów, a najważniejsze były wrażenia i wspólne przeżycia.

Całe wydarzenie zaczęło się krótkim i profesjonalnym opowiedzeniem o przepisach koszykówki przez sędzinę Basie Niemiec, która podczas meczu była arbitrem. Dzięki Basi dzieci mogły dowiedzieć się podczas gry o swoich błędach. Po każdym gwizdku sędzia wyjaśniała dlaczego akurat rozległ się tej dźwięk. Dziękujemy za tsk szkoleniowe podejście podczas tego spotkania.

Całość można było śledzić na żywo na transmisji live. Tu wielkie podziękowania dla Moniki, mamy naszej zawodniczki Niny Wolskiej, która pomogła nam i dostarczyła rodzicom wrażeń na żywo przez transmisje video. Podziwiamy wytrwałość w 2,5 h trzymania urządzenia transmitującego.

Przy tej okazji warto dodać, że wspomniana nasza wychowanka Nina wygrała na koniec sparingu konkurs rzutowy „musi nie musi”, pokonując 25 dzieci! Gratulujemy!!

Wszyscy uczestnicy spisali się na medal! To niesamowite móc wspólnie przeżywać ich początki sportowe.

Dziękujemy jeszcze raz za zaproszenie na mecz i dużą gościnność gospodarzy.